Ne znamo bit’ tiho: ko jingli Radia Študent spregovorijo še kot stripi

Razstava v obliko stripa prelitih jinglov ob 50. obletnici radia

Jingli, ob katerih “se razjasnita srce in uho, zato poslušalci komaj čakajo, da jih spet slišijo, obenem pa zaradi vsebinske raznolikosti, ostrine in iskrivosti predstavljajo pravi zvočni podpis radia”, so po novem zaživeli še v stripirani obliki.

P.G.


Na razstavi se s svojimi upodobitvami jinglov predstavlja 21 slovenskih striparjev. Foto: Radio Študent

Govor je o legendarnih jinglih Radia Študent, ki je 9. maja 1969 začel oddajati iz kleti osmega bloka študentskega naselja v Rožni dolini in tako letos z mnogimi dogodki slavi svoj polstoletni obstoj.

Dragocene in nepozabne zvočne miniature
V okviru tega slavja organizirajo tudi razstavo, ki prinaša v obliko stripa prelit jagodni izbor nekaterih izmed najbolj znanih jinglov tega najstarejšega še delujočega študentskega radia v Evropi. Za vizualno upodobitev teh miniatur, ki zaznamujejo specifično zvočno podobo RŠ-a, so angažirali kopico domačih striparjev.

Najbolj nepretenciozna oblika nagovarjanja poslušalcev predstavlja svobodno polje izražanjakreativnosti in humorja. Tisti, ki poslušajo Radio Študent, vam bodo najverjetneje z lahkoto izstrelili jingle ali dva ali deset, ki so se jim vtisnili v spomin,” beremo v najavi razstave.

Izobilje rojstnodnevnega dogajanja

Kot omenjeno, radio ob svojem jubileju od aprila dalje organizira niz dogodkov; od okroglih miz, delavnic na temo glasbe, znanosti, šolstva, kulture in politike prek avdiovizualnih, literarnih in filmskih dogodkov do glasbenega programa, med drugim s ciklom koncertov Scena podpiše in velikim koncertom, s katerim so v Kinu Šiška zaznamovali 9. maj, torej dan prvega oddajanja tega radia.

Odprtje razstave Ne znamo bit’ tiho, ki nosi naslov po enem izmed jinglov, bo drevi ob 20. uriv Pritličju.

 

Avtorji razstavljenih stripov
Ciril Horjak, Matej de Cecco, David Krančan, Katja Kovše, Ivana Armanini, Aljaž Košir – Fejzo, Iztok Sitar, Marko Kociper, Damijan Stepančič, Lenart Slabe, Izar Lunaček, Kaja Avberšek, Martin Ramoveš, Nejc Bahor – Biga, Matjaž Bertoncelj, Ivan Mitrevski, Primož Krašna, Jelena Bertoncelj, Gašper Rus, Gašper Krajnc in Andrej Štular.

Vir: https://www.rtvslo.si/kultura/vizualna-umetnost/ne-znamo-bit-tiho-ko-jingli-radia-student-spregovorijo-se-kot-stripi/490054