…Živel strip! Živela animacija! 19 – nagrajenci …

Odprtje razstave del udeležencev in podelitev nagrad,
predstavitev mini stripov i projekcija animiranih filmov
.

petek, 12. aprila 2019, ob 17. uri v Trubarjevi hiši
literature v Ljubljani

Natečaj Živel strip! Živela animacija! je prišel h kraju!

Na natečaj je letos prispelo 324 stripovskih del, ki jih je ustvarilo 372 učencev in 33 dijakov iz Slovenije, sodelovalo pa je 34 osnovnih in 3 srednje šole ter 13 posameznikov. 53 osnovnošolcev in 1 srednješolec so ustvarili 17 kratkih animiranih filmov.

Vsi udeleženci prejmejo čisto svež mini strip, bodisi strip Knjiga od hudičalanskoletnega nagrajenca natečaja srednješolca Matevža Bervarja, bodisi stripPopotnikov pobeg osnovnošolca Marka K. Štembergerja, ki sta ga avtorja ustvarila prav za to priložnost.

Ob odprtju razstave del udeležencev in avtorjev mini stripov ter podelitvi nagradsi bomo poleg nagrajenih animacij ogledali tudi Slona, program animiranih, ki ga pripravlja mednarodni festival animiranega filma Animateka oz. društvo za oživljanje zgodbe 2 koluta.

NAGRAJENCI:

STRIP
GLAVNE NAGRADE: KNJIŽNI KUPONI V VREDNOSTI 100 eur in udeležba na izdelavi stripovske majice
1. VANJA FLIS: Skriti posli nečaka iz ozadja, SŠ za oblikovanje in fotografijo Ljubljana, 1. a
2. CLASS 3. A: Zanzarelax!, Scuola primaria G. Mazzini Udine, 8 let, mentor: Daniela Chialchia
3. HANA LOGAR: Limonada, OŠ Antona Žnideršiča, 7. a, Ilirska Bistrica, mentorica: Gabriela B. Blokar

POSEBNA NAGRADA: POČITNICE – 6-dnevno taborjenje Mini Gorindol na Kolpi(www.taborjenje.info) in udeležba na delavnici izdelave stripovske majice
1. KOSTA TATAR: Napad ubrisane radirke, OŠ Toneta Čufarja Ljubljana, 9 let, mentorica: Patricija Čičmir-Vestić

PRIZNANJA in udeležba na delavnici izdelave stripovske majice + Stripburgerjeve publikacije
RogLab zgoraj navedenim nagrajencem natečaja omogoča izdelavo lastne stripovske majice na brezplačni delavnici, ki bo potekala v soboto, 20. aprila 2019, med 10. in 15. uro.
1. DAN KARIŽ MEŠKO: Če se jeziš, se v pošast spremeniš!, Ljubljana, 11 let
2. in 3. ANA IN NEŽA ŠTULAR: Primer št. 105, Kranj, 12 in 8 let
4. KLARA MAVER: Vsiljivec na barju, OŠ Šmarje-Sap, 7. a, mentor: Aleksander Gube
5. NEŽA LIKOVIČ: Ki-Ki-Do in mravlje, OŠ Sostro, 6. c, mentorica: Lea Cebe Podržaj

POSEBNA OMEMBA
LIDIA NONINO: Le Ki-Ki-Do, Valussi Udine, 1. d, 11 let

ANIMACIJA
GLAVNE NAGRADE:
1. KAZIMIR PLESNIČAR: Under yours skin, 14 let, nagrada: 100 eur
2. Aleksander Cavazza: Fishy, 16 let, nagrada: udeležba na delavnici animacije Slon in akreditacija za Slon na Animateki
3. TJan Rozmarič + Luka Ž. Horvat: Parkour, OŠ Gornja Radgona, 6. a, 11 let, mentor: Damijan Sovec, nagrada: udeležba na delavnici animacije Slon in akreditacija za Slon na Animateki
4. Katja Koren, Vita Gazič, Brina Nanut, Neža Nanut: Trojanska vojna, Filmski krožek Zarja OŠ Vojke Šmuc, Izola, mentor: Vasja Nanut, nagrada: DVD z animacijami Slon in akreditacija za program Slon na Animateki